Оформлення опікунства над людиною похилого віку - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ
П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


Оформлення опікунства над людиною похилого віку - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Сімейне право » Оформлення опікунства над людиною похилого віку
Оформлення опікунства над людиною похилого віку
VictoRДата: Неділя, 21.08.2011, 15:59 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Моя мама хоче оформити опікунство над своєю тіткою, яка до речі виступила ініціатором, які документи для цього потрібно? Чи правда, що це буде входити в трудовий стаж і впливати на пенсію моєї мами в майбутньому?
 
Вова-37Дата: Понеділок, 07.11.2011, 23:20 | Сообщение # 2
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 91
Репутация: 3
Замечания: 20%
Статус: Offline
Зверніться у відділ соціального забезпечення населення,у них е перелік документів, і розкажуть за субсидії у звязку з доглядом
 
svitllakДата: Вівторок, 10.04.2012, 08:53 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня.

Скажіть, будь ласка. Чужа жінка (не член сім"ї) хоче опікуватися людиною похолого віку (більше 80 років).
1. Чи підопічна сама розпоряжатиметься своїєю пенсією?
2. Чи опікунові буде начислятися трудовий стаж?
 
Вова-37Дата: Вівторок, 10.04.2012, 21:35 | Сообщение # 4
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 91
Репутация: 3
Замечания: 20%
Статус: Offline
зверніться в СОБЕЗ, все залежить від форми опіки
 
andreyДата: Середа, 04.07.2012, 10:57 | Сообщение # 5
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 2
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня.
Чи може один опікун доглядати за двома недієздатними особами?
Яким договором забезпечити перехід квартири недієздатних після їх смерті у власність опікуна?
Дякую.
 
lutsenkovladДата: Середа, 04.07.2012, 16:49 | Сообщение # 6
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 124
Репутация: 7
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня ! З положень ЦК України виходить наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦК України "Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування"

Відповідно до ч.2,3,4,5 ст. 63 ЦК Ураїни
"2. Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
3. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
4. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.
5. Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників"

ст. 64 ЦК України містить наступне:
"Фізична особа, яка не може бути опікуном або піклувальником.
1. Опікуном або піклувальником не може бути фізична особа:
1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були
поновлені;
2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної
особи, яка потребує опіки або піклування"

Ч.1,3,4 статті 67 ЦК передбачає:
"Права та обов'язки опікуна:
1. Опікун зобов'язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.
3. Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного.
4. Опікун зобов'язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного"

Таким чином, чіткої заборони про те, що дві особи можуть мати одного опікуна в ЦК України немає ! Враховуючи те, що цивільне законодавство має метод диспозитивно-імперативного характеру, і відсутність норми-заборони ! А також, відповідно до ст.4 ЦК України "Акти цивільного законодавства України:
1. Основу цивільного законодавства України становить Конституція України.
2. Основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України.
Актами цивільного законодавства є також інші закони України, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ТА ЦЬОГО КОДЕКСУ (ДАЛІ - ЗАКОН)"

Отже, один опікун може доглядати за двома недієздатними особами !
Але, при цьому, при призначенні опікуна, обов'язково буде враховано:
- чи буде опікун належним чином дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням;
- чи не буде це перешкоджати вчиненню правочинів від імені та в інтересах підопічного;
- чи буде опікун вживати всіх заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного;
- чи не буде це перешкодою для виконання вищезазначених умов;
- і т.д.

З повагою !
 
andreyДата: П`ятниця, 06.07.2012, 09:36 | Сообщение # 7
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 2
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Які пільги має соціальний працівник? Дякую
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ЮРИДИЧНІ ФОРУМИ » Сімейне право » Оформлення опікунства над людиною похилого віку
Сторінка 1 з 11
Пошук: