Відпрацювання після університету - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ
П О Ш Т А
 
Логін:
Пароль:

Вхід на сайт
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід


Відпрацювання після університету - ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Трудове право » Відпрацювання після університету
Відпрацювання після університету
ethernityДата: Четвер, 05.04.2012, 23:29 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня! Скажіть,будь ласка, чи зобов'язані зараз студенти відпрацьовувати 3 роки після навчання, якщо вчились на бюджеті? В унверситеті ніяких направлень не давали, але змусили принести довідки про влаштування на роботу. Я на місці роботи, вказаному в довідці, пропрацювала рік і звільнилась. Чи можуть вимагати повернути гроші за навчання?
 
kvetyДата: Середа, 27.06.2012, 10:26 | Сообщение # 2
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 3
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
в принципі законодавством не дуже врегульоване зазначене питання. Зазвичай у Вишах обходяться навіть довідкою про те, що Ви влаштовуєтесь в бюджетну установу, навіть якщо Ви туди не влаштувались
 
masha27Дата: Неділя, 01.07.2012, 11:58 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 1
Репутация: 1
Замечания: 0%
Статус: Offline
Мова йде про моніторинг Міністерства освіти з правцевлаштування випускників, відповідно до якого навчальні заклади подають звіти про "подальшу долю" молодих спеціалістів. Дана інформація, як Ви розумієте, впливає і на рейтинг ВУЗу і на показники ефективності роботи людей, спеціально призначених для проведення роботи в ВУЗі з працевлаштування випускників. Як на мене, безглузде дублювання функцій центрів зайнятості.Однак, за ненадання довідки до ВУЗу, за непрацевлаштування і за невідпрацювання трьох років - санкції не передбачено, оскільки її існування суперечило б ст. 43 Конституції України, відповідно до якої: Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ВІЛЬНО ОБИРАЄ або на яку ВІЛЬНО ПОГОДЖУЄТЬСЯ. З практики скажу, що тиск з боку ВУЗу обмежується безкінечними дзвінками до випускника з проханням надати довідку про працевлаштування або відмову від нього.
 
lutsenkovladДата: Вівторок, 03.07.2012, 17:02 | Сообщение # 4
Підполковник
Группа: Юрист
Сообщений: 124
Репутация: 7
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня ! Ситуація наступна. Коли Ви, вступаєте на бюджетну форму навчання, Ви укладаєте контракт, де чітко зазначаються права і обов`язки сторін, а також їх відповідальність ! Тобто, якщо контрактом передбачено відпрацювання 3 роки, Ви зобов`язані відпрацювати ! Як правило в контракті передбачається відповідальність за невиконання даного обов`язку, у вигляді сплати суми за всі роки, Вашого навчання ! У разі якщо, Ви відмовляєтеся добровільно сплатити, інша сторона має право звернутися до суду, за захистом свого права ! Тоді зазначена сума в контракті буде стягуватися в примусовому порядку за рішенням суду !
Стосовно порушення норм Конституції, у даному випадку порушення відсутнє ! Оскільки сторона укладаючи контракт ВІЛЬНО погоджується на умови контракту, ніхто її не примушує укладати його ! Як я вже зазначав, однією з умов контракту, і є відпрацювання після закінчення ВНЗ ! Тобто, у даному випадку, маємо вільне волевиявлення сторін ! Ніякого примусу з другої сторони немає !


Сообщение отредактировал lutsenkovlad - Вівторок, 03.07.2012, 20:31
 
statusqДата: Вівторок, 28.08.2012, 22:13 | Сообщение # 5
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 3
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Відпрацьовувати потрібно. Держава витратила кошти на Ваше навчання. Однак ВУЗ непрацевлаштував. Отже, якщо вимагають від Вас довідки про працевлаштування то Ви зверніться до ВУЗу із листом із посиланням на норми закону про працевлаштування. ВУЗ або пларцевлаштує або більше не буде турбувати. Якщо при запропонування роботи Ви відмовитися то тоді будете відшкодовувати вартість навчання... якщо погодитися чи надасте довідку що самі влаштувалися то справа вирішиться сама по собі.
 
pavelrusynchukДата: Середа, 13.03.2013, 22:31 | Сообщение # 6
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня, в мене таке питання а обов"язково відпрацьовувати саме в там де тебе направляють чи можна це зробити в іншій державній установі , якщо наприклад ця установа напише гарантійного листа що бере на роботу?
 
tatyanzorinДата: Середа, 27.03.2013, 00:56 | Сообщение # 7
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 6
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Можливо відпрацювати в іншій установі. Наприклад, молодого вчителя відправили працювати в школу одного населеного пункту, а він зміг працевлаштуватися в іншому населеному пункті. В такому випадку, якщо він пропрацює у цій школі 3 роки, буде вважатися, що він відпрацював.
В такому випадку потрібно взяти в установі, у яку Вас направлено для відпрацювання відкріплення та їм подати наказ про призначення Вас в іншій бюджетній установі. Однак варто пам’ятати, що відпрацьовувати потрібно за фахом.
 
jackonzoloДата: Неділя, 16.06.2013, 02:05 | Сообщение # 8
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Цитата (lutsenkovlad)
Доброго дня ! Ситуація наступна. Коли Ви, вступаєте на бюджетну форму навчання, Ви укладаєте контракт, де чітко зазначаються права і обов`язки сторін, а також їх відповідальність ! Тобто, якщо контрактом передбачено відпрацювання 3 роки, Ви зобов`язані відпрацювати ! Як правило в контракті передбачається відповідальність за невиконання даного обов`язку, у вигляді сплати суми за всі роки, Вашого навчання ! У разі якщо, Ви відмовляєтеся добровільно сплатити, інша сторона має право звернутися до суду, за захистом свого права ! Тоді зазначена сума в контракті буде стягуватися в примусовому порядку за рішенням суду ! Стосовно порушення норм Конституції, у даному випадку порушення відсутнє ! Оскільки сторона укладаючи контракт ВІЛЬНО погоджується на умови контракту, ніхто її не примушує укладати його ! Як я вже зазначав, однією з умов контракту, і є відпрацювання після закінчення ВНЗ ! Тобто, у даному випадку, маємо вільне волевиявлення сторін ! Ніякого примусу з другої сторони немає !

в свою чергу, про який контракт може йти мова, якщо це бюджетна форма навчання. я ніякого контракту не підписував smile
 
YanettaДата: Середа, 10.07.2013, 02:14 | Сообщение # 9
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Допоможіть, будь ласка! Не можу ніде знайти відповідь! Я чотири роки навчалась в університеті на контрактній формі навчання(тобто платно), а на п'ятий рік маю можливість перевестись на бюджет. Так от в чому питання: мені доведеться все одно відпрацьовувати ці три роки, наче я і спочатку навчалась на бюджеті? І чи маються якісь виключення, хто може не відпрацьовувати?
 
kokhanovskyiДата: Середа, 10.07.2013, 16:10 | Сообщение # 10
Рядовий
Группа: Юрист
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Цитата (Yanetta)
Допоможіть, будь ласка! Не можу ніде знайти відповідь! Я чотири роки навчалась в університеті на контрактній формі навчання(тобто платно), а на п'ятий рік маю можливість перевестись на бюджет. Так от в чому питання: мені доведеться все одно відпрацьовувати ці три роки, наче я і спочатку навчалась на бюджеті? І чи маються якісь виключення, хто може не відпрацьовувати?
Yanetta, Ви можете спокійно переводитись на бюджетну форму навчання, нічого відпрацьовувати не потрібно, бо це суперечить Конституції України і ніякої можливості заставити Вас працювати ВНЗ не має.


Помічник адвокату. Безкоштовні юридичні консультації, складання та перевірка договорів, допомога в складанні процесуальних документів (заяв, звернень, позовів тощо).
 
4ikitaДата: Четвер, 16.01.2014, 14:54 | Сообщение # 11
Рядовий
Группа: Користувач
Сообщений: 1
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Доброго дня!
Не можу знайти ідентичної ситуації.. Підкажіть будь ласка, як вірніше вчинити. Я навчаюсь зараз на 3-му курсі, весь час навчання я провела на державній основі, але такий момент: під час подання документів на вступ до цього університету цільового направлення в мене не було.
Чи уникну я 3 роки відпрацювання після закінчення університету, якщо на 4 і 5 курси, або лише на 5 курс переведусь на заочну форму навчання? І, наскільки мені відомо, якщо останній рік закінчила заочно, а попередні - на державній основі, то всеодно в дипломі буде зазначено, що весь період навчання проходив заочно.. Чи так це насправді?
Дякую.
 
ЮРИДИЧНИЙ ФОРУМ » ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ » Трудове право » Відпрацювання після університету
Сторінка 1 з 11
Пошук: